Návod na pořízení důkazů (a jiných obrazových materiálů ze hry)

Goto down

Návod na pořízení důkazů (a jiných obrazových materiálů ze hry) Empty Návod na pořízení důkazů (a jiných obrazových materiálů ze hry)

Odoslať pre KillerSlovakia za Ne december 04, 2016 1:28 pm

Zdravím, spoustu z vás chce někoho nahlásit, ale často dodá nedostatečný důkaz, nebo ani neví, jak ho pořídit. Proto jsem pro vás vypracoval tento návod, co tyto problémy vyřeší.

Screeny
Kdy stačí jako důkaz:
•spam, tpa spam
•nadávky
•nevhodný nick
•reklama
•grief (nejlépe se zapnutým F3, kde jsou vidět souřadnice, pokud vše bude popsáno v nahlášení, tak ani není screen potřeba)
Způsoby, jak pořídit:
•Zmáčknutím F2 v minecraftu

V tomto případě se zaznamená čistě to, co vidíte v MC. Screen se uloží do "screenshots" ve složce .minecraft, která se nachází ve skryté složce APPDATA. Zde video, jak ji zviditelnit (natočeno na W10, ale stejné je to u W7 a W8, jen je možnost vyhledávání jinde). Pro ty, kteří už chtějí porovnávat programy na záznam videa, toto bylo točeno přes Overwolf.

•Malování

Pro tento a další 2 způsoby musíte zmáčknout tlačítko "PrintScreen" na klávesnici, které zaznamená to, co je aktuálně na obrazovace. Ovšem to nikam neuloží. První způsob, jak to uložit je otevřít nějaký program na úpravu obrázků, např. malování, zmáčknout CTRL + V a uložit to.
www.ctrlv.cz

Webová stránka, která je ekvivalentem toho programu na úpravy obrázku. Vlastně za vás udělá přesně to samé, ale máte méně práce. Na fórum poté místo nahrávání obrázku hodíte odkaz, co vám stránka vygeneruje.
•Dropbox

Některé programy to dělají ještě jednodušší, např. cloudová služba Dropbox, která vám dá možnost při zmáčknutí tlačítka "PrintScreen" automaticky uložit screen do počítače (+ do cloudu)


Video
Kdy je potřeba jako důkaz:
•tpa kill a jiné pasti (někdy, ale jen opravdu výjimečně stačí screen)
•krádež např. při obchodu
•upravený klient
K prvním dvou bodům. Ano, když se to stane, tak je již pozdě, ale když je obchod/tpa pozvánka podezřelá (např. prodejce nechce využít chestshopu), nebo je onen hráč tím "proslaven", tak si nahrávání zapneme předem, poté nenápadně zmíníme na videu vše, co by mělo být vidět. Dále je možností využít tzv. pre-recordu, viz níže.
Video se na rozdíl od screenu nenahrává přímo na web, nýbrž nejprve na nějakou stránku s videi (např. www.youtube.com), poté se sem dá odkaz/klikne se na tlačítko "Let's Play videa" a tam se dá odkaz.
Programů na pořizování videa z počítače je mnoho, ale některé jsou nekvalitní, jiné si zase musíte zaplatit. Zde máte pár příkladů programů, které seženete zadarmo z oficiálních stránek, a hodnocení.
•Bandicam

Velmi rozšířený program, má ho spoustu lidí, ale nejspíš proto, že je známý a jsou líní se kouknout po něčem jiném. Z webu je ke stažení zadarmo pouze demo verze, která má nějaké ty nedostatky, jedním z nich je otravný vodotisk na každém videu, který nejde odstranit, pokud si nekoupíte plnou verzi. Sám s ním moc zkušeností nemám, když jsem nahrával, tak videa neměly moc dobrou kvalitu, ale asi šlo o špatné nastavení, protože jiní hráči s ním nahrávají normálně kvalitní videa. Naštěstí má velmi jednoduché ovládání, s jasným UI, kde hned víte co dělat. Ale pro ty, kteří si chtějí pohrát s nastavením jsou tu taktéž možnosti.

+

jednoduché ovládání

velice rozšířený, když si nebudete vědět rady, určitě najdete někoho, kdo vám pomůže

možnost nahrávání okna s hrou, celé obrazovky i pouhého výseku z obrazovky

-

zadarmo je pouze demo verze s vodotiskem
•Overwolf

Tento program není čistě programem na nahrávání videa. Je to vlastně taková ultimátní apka pro hráče počítačových her, přidává přímo do hry nejrůznější aplikace, např. prohlížeč, chat sociálních sítí, TeamSpeak, ale také nahrávání videa. to vše bez toho, aniž by jste museli opustit hru, užitečné např. když ji máte na celou obrazovku. zároveň vám také započítává odehraný čas ve hrách a umožňuje vám si vytvořit podpis (viz můj podpis). K nahrávání videa: S ním jsem docela spokojen. Je bezproblémové, nahraná videa jsou celkem malá, tak je jednoduché je nahrát na youtube za krátkou chvíli. Pokud nejste příznivcem klávesových zkratek, tak zajišťuje plovoucí lištu, co se "přicvakne" ke každé hře.

+

do her výborný společník

malá velikost natočeného videa

možnost nahrávání jak okna s hrou, tak celého monitoru

-

může docházet ke kolizi při více zapnutých hrách
•MSI Afterburner

Program, primárně určený na monitorování a úpravu výkonu různých komponent v počítači. Samozřejmě má v sobě i součástku na nahrávání videa. Je ovšem dobře skrytá, po instalaci ji navíc nejde spustit, nejprve musíte v nastavení k nahrávání přiřadit klávesovou zkratku, poté, pokud chcete kvalitní video tak si ještě musíte pohrát s nastavením ohledně kvality nahrávání, které nemusí každý pochopit. Věc, proč je ale tento program na natáčení dobrý, je právě již zmíněný pre-record, neboli schopnost průběžně (bez nutnosti jakéhokoliv zapínání, samozřejmě ale musí být zapnuto okno programu) zaznamenávat a do mezipaměti ukládat cca posledních 10 vteřin hry. Ve chvíli, co nahrávání zapnete se doplní ten zaznamenaný materiál k nahrávanému videu, dalo by se to popsat jako nahrávání do minulosti.

+

podle mě dosti kvalitní video při správném nastavení

monitorování komponent

pre-record

-

těžké prvotní nastavení pro nahrávání

jdou nahrávat pouze hry
•Windows 10 - herní panel

Pokud jste vlastníkem nového Windows 10, tak si ani nic nemusíte stahovat. Je v něm totiž již zabudovaná utilitka, která umožňuje nahrávání her pod záštitou Xboxu. Jednoduše ve hře zmáčknete WIN + G, a ukáže se vám panel, kde můžete zapnout/vypnout nahrávání, otevřít nastavení, kde jsou i klávesové zkratky, po trošce nastavování jde zapnout i něco jako nastavitelný pre-record až na 10 minut, ovšem to nepřiřazuje k nějakému videu, co poté začnete nahrávat, ale rovnou to po souhlasu ukončí a uloží to to, co to za nastavenou dobu nahrálo.

+

nemusíte nic stahovat

jednoduché ovládání

něco jako pre-record

-

pouze ve Windows 10
KillerSlovakia
KillerSlovakia
Vedeni Serveru
Vedeni Serveru

Posts : 15
Join date : 04.12.2016
Age : 20

Zobrazit informácie o autorovi http://unioncavecraftskcz.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.